• slid 20

Celodenní kulturně vzdělávací programy o myslivosti

"MYSLIVOST, KULTURNÍ DĚDICTVÍ ČR" si klade za cíl povznesení a oživení pojmu myslivost, vztahu k přírodě a její ochrany. Celodenní kulturně-vzdělávací program pro základní a mateřské školy probíhal doposud v Pardubickém kraji.

Pro rok 2018 tento kulturně-vzdělávací program bude probíhat již čtvrtým ročníkem v Pardubickém regionu a koncem školního roku druhým ročníkem v Olomouckém kraji.

Formou praktických ukázek sokolnictví, lovectví, lovecké kynologie, lovecké hudby, olympijského střelectví, školství, literární a umělecké tvorby, přibližujeme jisté tajemno českých mysliveckých tradic, na základě kterých byla česká myslivost prohlášena nehmotným kulturním dědictvím České republiky. Poukazuje na význam ochrany přírody, vliv člověka na krajinu a prostředí, ve kterém žijeme.

Tohoto celodenního kulturně-vzdělávacího programu se za uplynulé ročníky zúčastnilo více jak 2 800 žáků s pedagogy.

U mnoha základních škol a mateřských školek se tento vzdělávací program setkal s velikým úspěchem a přivedl děti k zamyšlení o problematice myslivosti.

Jsme také pořadatelem výtvarné a fotografické soutěže pro školy a školky se zaměřením na přírodu. Vyhodnocení této výtvarné soutěže probíhá při Svatohubertských slavnostech na Kuksu. V letošním roce 2018 se vyhlašuje již čtvrtý ročník výtvarné a druhý ročník fotografické soutěže.

Naše akce, aktuality

Letní myslivecký tábor 2018